Organické čajíčky

Čierny čaj

Množstvo ľudí pije čierny čaj pravidelne, a to bez toho, že by vedeli o jeho priaznivých účinkoch. Tento nápoj má totiž svoju špecifickú chuť, ktorá je mimoriadne obľúbená. Okrem iného, prekvapí vás aj jednoduchá príprava čierneho čaju. Stačí vám ho totiž len premiešať s vodou, a to z dôvodu, že sa vyrába v podobe prášku.

ZMIERŇUJE STRES

V dnešnej dobe ja každý z nás vystavovaný nepriaznivým podmienkam z okolia. Z viacerých strán je na nás vyvíjaný akýsi tlak. Či už je to v práci, vo vzťahoch alebo v škole, čierny čaj vám rozhodne pomôže. Obsahuje totiž látky, ktoré na organizmus pôsobia upokojujúco a relaxačne. Znižujú hladinu stresu a napätia v tele bez toho, aby vás to uspávalo, čo je veľká výhoda.

ZLEPŠUJE STAV POKOŽKY A VLASOV

Ak máte problém so suchými vlasmi, poprípade problematickou pokožkou, čierny čaj je tá správna voľba. Je bohatý na antioxidanty, má protizápalové účinky, a tiež zabraňuje výraznému starnutiu, ktoré by sa mohlo preukázať na vašej pleti alebo vlasoch. Čierny čaj zanecháva pokožku jemnú, zmierňuje prejavy pigmentov a dokonale ju hydratuje. To platí aj pre vlasy, ktoré sú po použití čierneho čaju na dotyk mimoriadne hebké a pevné.

ANTIBAKTERIÁLNE ÚČINKY

Okrem vyššie spomenutých účinkov sa čierny čaj vyznačuje najmä antibakteriálnymi vlastnosťami. Vďaka tomu zvyšuje imunitný systém, dôsledkom čoho sa znižuje riziko vzniku infekcií. To platí aj pre baktériu Helicobacter pylori, ktorá je v dnešnej dobe veľmi častá.

Preto ak túžite vyskúšať čierny čaj, neváhajte a urobte tak. Jeho účinkov je ďaleko viac a rozhodne sa to prejaví aj na vašom celkovom zdraví.

 

Zloženie: 100% BIO jemne mletý japonský čierny čaj* (Camelia sinensis)

* Surovina z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

Dávkovanie: 1 porcia 2g (1 čajová lyžička) zaliať teplou alebo studenou vodou.

Krajina pôvodu: Japonsko

Hmotnosť: 80g – 40 porcií

Upozornenie

Obsahuje kofeín. Skladujte v suchu pri teplote do 25 stupňov. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

ROIBOS

Pravdepodobne vás prekvapí zloženie čaju Rooibos. Ide totiž o čisto prírodné látky, medzi ktoré v tomto prípade patrí vitamín C, železo, vápnik, draslík a meď. Neobsahuje kofeín a aj vďaka tomu je Rooibos čaj vhodný pre malé deti.

Aké ďalšie výhody má tento jedinečný bylinný čaj?

JEDNODUCHÁ PRÍPRAVA

Každý z nás to pozná. Chceme si pripraviť čaj, no musíme ho lúhovať aj niekoľko minút a po nejakej dobe nás to prestane baviť. Tomu je však pri našom čaji Rooibos koniec. Tento výnimočný nápoj si totiž môžete pripraviť pomocou jednoduchého zmiešania prášku s vodou. V podobe prášku sú obsiahnuté aj všetky účinné látky, a tak sa stáva táto príprava mimoriadne jednoduchou a obľúbenou.

ANTIALERGICKÉ ÚČINKY

Medzi najväčšie výhody Rooibos čaju patrí rozhodne to, že je mimoriadne účinný voči alergiám. Napomáha hlavne pri znížení reakcií ako je senná nádcha, ekzémy či bronchitída. Okrem iného, blokuje aj vstup histamínu do buniek. Práve táto látka sa považuje za veľký spúšťač alergických reakcií. Rooibos čaj je tiež skvelým riešením pre astmatikov.

PODPORUJE TRÁVENIE

Rooibos čaj sa vyznačuje aj tým, že obsahuje protizápalové účinky. To znamená, že tento nápoj je mimoriadne účinný aj pri vzniknutých zápaloch rôzneho druhu. V prvom rade napomáha aj tráveniu pri kolikách a žalúdočných vredoch. Ak vás často trápia kŕče a neutíchajúce bolesti brucha, rozhodne vyskúšajte Rooibos čaj!

Tento nápoj je mimoriadne chutný a odporúča sa aj malým deťom. Vďaka zloženiu a skvelým účinkom dokáže vaše zdravie výrazne posilniť.

 

 

Zloženie: 100% BIO jemne mletý čaj ROOIBOS* Čajovec kapský (Aspalathus linearis)

* Surovina z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

Dávkovanie: 1 porcia 2g (1 čajová lyžička) zaliať teplou alebo studenou vodou. Neobsahuje kofeín. Vhodný aj pre deti a na večerné pitie.

Krajina pôvodu: Juhoafrická republika

Hmotnosť: 80g – 40 porcií

Upozornenie

Skladujte v suchu pri teplote do 25 stupňov. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladujte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

Yerba Maté

Túžite po nápoji, ktorý bude mimoriadne chutný a zdravý? V tom prípade je pre vás skvelým riešením Yerba maté. Tento nápoj sa vyznačuje svojou špecifickou chuťou, arómou a v neposlednom rade aj účinkami, ktoré sú rozhodne blahodarne.

POSILŇUJE PAMÄŤ

Vo všeobecnosti platí, že pamäť je vekom čoraz horšia a bez neustáleho tréningu len upadá. Ak však chcete predísť náhlemu zabúdaniu, vyskúšajte nápoj Yerba maté. Obsahuje totiž látky, ktoré majú mimoriadne priaznivý vplyv na zlepšenie pamäte. Vďaka tomu budete vedieť predísť aj neurodegeneratívnym ochoreniam, ktoré by mohli vzniknúť pôsobením zlej pamäti.

ZLEPŠUJE NÁLADU

Yerba maté je skvelým riešením aj na zlepšenie nálady. Tento efekt je maximálne prirodzený, pri čom savyplavuje do tela dopamín a zvyšuje sa aj hladina serotonínu. Výhodou Yerba maté je, že rozhodne vám neprinesie účinok závislosti. Okrem iného, pripraviť si ho môžete jednoduchým spôsobom, keďže sa vyrába v podobe prášku. Nemusíte tak strácať čas dlhým lúhovaním, čo je veľkým benefitom.

SPAĽUJE KALÓRIE

Ak potrebujete schudnúť nadbytočné kilá, Yerba maté vám k tomu dopomôže. Tento nápoj totiž účinne odvodňuje, podporuje zrýchlenie metabolizmu, a tiež obsahuje látky, ktoré vaše telo potrebuje. Samozrejme, zdravý životný štýl je nevyhnutný, no ak to chcete urýchliť, Yerba maté je tá správna voľba. Okrem iného, tento nápoj pôsobí aj ako prevencia voči obezite.

Účinkov Yerba maté je skutočne veľké množstvo. Dokonca, má aj protizápalové vlastnosti, zabraňuje vzniku infekcie a je skvelým riešením aj na zmiernenie depresie a iných úzkostných stavov.

 

Zloženie: 100% BIO jemne mletý čaj Yerba Maté – Cezmína paraguajská* (Ilex paraguariensis)

* Surovina z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

Dávkovanie: 1 porcia 2g (1 čajová lyžička) zaliať teplou alebo studenou vodou. Neobsahuje kofeín. Vhodný aj pre deti a na večerné pitie.

Krajina pôvodu: Brazília

Hmotnosť: 80g – 40 porcií

Upozornenie

Obsahuje kofeín. Skladujte v suchu pri teplote do 25 stupňov. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.